Вероятностни метапрограми: от Томас Бейс до интелигентни агенти
За събитието
Това събитие е част от потребителската група Machine Learning.
ПРОГРАМА:
През последните няколко години основна част от изследователската дейност на тема изкуствен интелект (ИИ) се фокусира върху машинно обучение и по-конкретно дълбоки невронни мрежи. По време на това събитие, обаче, ще разгледаме какви са техните ограничения и защо все още не сме заобиколени от роботи асистенти и автономни коли.
В основната част на лекцията ще разберете как можем да адресираме очертаните проблеми чрез вероятностно програмиране – комбинация от теория на вероятностите, машинно обучение и програмиране. Ще научите как идеите на свещеник от 18-ти век могат да опишат всеки един съществуващ модел днес за машинно обучение. Ще дискутираме вероятностни модели и ще разгледаме примерни имплементации на няколко проблема.
Финалната част на презентацията ще ни върне в зората на ИИ, за да си припомним една от основните идеи свързани с ИИ – метапрограмиране (програми, които пишат програми). Ще разберете как чрез комбинацията на вероятностни програми и метапрограмиране можем да открием фундаментални физични закони, да интерпретираме невронни мрежи, както и да създадем интелигентни роботи. Основната цел на лекцията е да ви сблъска с нови концепции, начини на мислене и инструменти.
>>> Q&A част;
>>> Networking част;
ЛЕКТОР: Светлин Пенков
>>> Роботиката вдъхновява съзнанието на Светлин още от детските му години.
>>> В стремежа си да създава интелигентни роботи завършва “Роботика” в университета в Рединг, Великобритания, както и “Невроинфроматика и Изчислителни Невронауки” в Единбургския университет, където сега е във финалната фаза от докторантурата си по “Роботика и Изкуствен Интелект”.
>>> Голямата част от времето си прекарва като научен изследовател в стартъпа FiveAI, където имат за цел да създадът автономни автомобили с безпрецедентна сигурност.
>>> В изследователската си дейност разработва методи от сферата на изкуствения интелект, чрез които роботите разбират човешкото поведение, доближавайки ги до мечтаният асистент в нашето ежедневие.
>>> Носител на множество награди и стипендии за академичните си постижения.
>>> Проектите, по които Светлин е работил, варират от автономна система за наблюдение, през операционна система за роботи, до дизайн на бордови компютър за сателит.
>>> Светлин вярва, че е важно човек да споделя знанията и опита си, затова организира и води курсове свързани с машинно самообучение, изкуствен интелект, компютърно зрение, конструиране на цифрови компютри и вероятностно програмиране.
С ПОДКРЕПАТА НА: HyperScience & Skyscanner & Ontotext
HyperScience brings AI to the office. Through ML solutions we help various enterprises and government institutions to automate the hectic back office work.
Skyscanner е най-големият световен сайт за търсене на пътувания, a инженерният им офис в София се фокусира върху проекти свързани с datascience, recommendation и natural language processing.
Ontotext е глобален разработчик на семантични технологии на базата на изкуствения интелект, които се прилагат към управление и използване на масиви от данни и текстов анализ.
ЗАДЪЛЖИТЕЛНА БЕЗПЛАТНА РЕГИСТРАЦИЯ:
Събитието е безплатно, но със задължителна предварителна регистрация:
Местата за събитието са изчерпани.
ПОТРЕБИТЕЛСКА ГРУПА: Machine Learning
Събитието е част от потребителската група за Machine Learning. Всеки месец организираме събития на тема свързана с Machine Learning. За да не изпускате интересна информация по темата – абонирайте се.
ОРГАНИЗАТОР: DEV.BG
КЪДЕ: betahaus Sofia, ул. „Крум Попов“ 58
КОГА: 18.12.2017, 19:15
Очакваме ви!