Чуждестранните IT работодатели: От Германия, Индия, САЩ и още 40 държави
В новата Европейска комисия се очаква България да получи ресора „Стартъпи, проучвания и иновации“. Това предложение на председателя на институцията, Урсула фон дер Лайен, беше посрещнато с критики у нас – от твърдения, че ресорът е слаб, до такива, че страната ни има какво още да доказва на технологичната карта на света.
Кой гради бъдещето на
Tech индустрията в България
„Ползите са значителни“: Amazon и кои други tech компании върнаха хората в офиса?
„Като погледнем назад към последните около пет години, продължаваме да вярваме, че ползите от това да сме заедно в офиса са значителни.“ С тези думи главният изпълнителен директор, Анди Джаси, съобщи на своите 1,5 млн. колеги в Amazon, че от 2025 г. трябва отново да работят в офиса по пет дни в седмицата.
Нови офиси, инвестиции и още AI: Какво се случи в IT сектора през септември?
Докато в Южното полукълбо лятото тепърва предстои, в Северното вече се сбогувахме с него и се върнахме към нормалния работен ритъм. Това се вижда от динамиката в Job Board-a на DEV.BG, както и от новините от IT индустрията.
DEV.BG представя
Офисите на IT компаниите
Ролята на IT Project Manager в ерата на изкуствения интелект
Ели Славчева е IT Project Manager в глобалната софтуерна компания DataArt. Тя има 10 години опит в ръководенето на международни инфраструктурни и софтуерни проекти. Управлявала е различни трансформационни инициативи вследствие на сливания и придобивания.
Георги Георгиев, Smart IT: Въпреки пречките финтех секторът привлича IT талантите
Георги Георгиев е Директор „Софтуерни продукти и стратегическо развитие“ в Smart IT, част от групата на MFG, и работи в компанията от близо 10 години. Водещ продукт в портфолиото на Smart IT е SmartCheck - софтуерна платформа, която позволява на финтех компаниите да реализират бизнес модели гъвкаво и ефективно.
DEV.BG
All in One 2024
От класната стая до кода: Как IT индустрията променя образованието у нас
Този месец учителите отново отвориха електронните дневници, частните академии и школи се върнаха към нормалния ритъм на работа, а след лятната ваканция платформите за онлайн курсове продължават да създават нови обучения за потребителите.
Светлин Наков: Използването на AI става задължително умение редом с дигиталната грамотност
По данни на платформата AIPRM към 2022 г. пазарът на изкуствения интелект (AI) в сферата на образованието се оценява на 2,5 млрд. долара, а прогнозата е тази цифра да достигне 6 млрд. долара со 2025 г. В допълнение от Световния икономически форум отбелязват, че, “ако бъде внедрен добре”, AI може да направи обучението по-персонализирано.
Ако имате идеи и предложения за нови теми, които искате да видите в блога, или интересни личности от сектора, които да интервюираме, можете да ни изпращате предложения на [email protected]